powered by HastaBlog
   
 
blogger.kategori
Bunalımsal (4)
Duyurusal (11)
Dökümanlarım (3)
Hede Hödö (27)
Komik Mevzular (11)
Müziksel (27)
Netsel Olaylar (21)
Ot Mok (25)
Sevgisel (15)
Sinirsel (10)
Siyasi (3)

blogger.top10
Herşey Sende Saklı.. (5709)
aşık oldummm (5224)
kadınlar cadıdır! (4687)
fenerbahçem benim.. (4534)
çirkinördek v2 (4328)
yanıodu walla.. (4272)
adi insanlar (4236)
galeri (4216)
aşk!? (4065)
kodsal dünya (3806)

linkler
hastablog
hosting
magazin
t-infection


yönetim paneli
Hakkımda

Kütahya'da, 1987 yılında okullar yeni açılmışken, kimisi önlüğüyle okul heyecanı içinde koştururken, kimisi küfrede küfrede okula giderken, annem ve babam ise yaz tatilini bitirip yeni bir öğretim yılında görevlerine başlamış iken, bir çarşamba günü doğmuşum. Talihsizliğim daha o zamandan belliymiş, kader resmen doğum günü denen o güzel günümü okul vakti içine alarak berbat etmiş. Düşük öğretmen maaşlarıyla, dedemin mısırda piramidi olmadan, yine de çok şükür kimseye muhtaç kalmadan bir eksiğim olmadan çocukluğumu geçirdim.

99 yılında ilk pc ve internetle tanışmamdan sonra, garip bir şekilde web sitesi yapma konusuna ilgi duydum ve çocukça salak salak bedava servisleri kullanarak siteler yapmaya başladım. Ziyaretçi yoktu, içerik yoktu, hiçbişey yoktu ama çabalıyordum, bişeyler yapmak hoşuma gidiyordu. Daha sonra İstanbul'a yatılı okula gidip de gözüm açıldıktan sonra web işine daha çok eğilmeye karar verdim ve bartuc.net domaini altında ilk ücretli domain ve hosting ile sitemi açtım.

Lise 3'de, ilk dönem tamam bir gazla inekledim ama, 2. dönem eve çıkıp kendimi pc ye hepten verince Malatya İnönü Üniversitesi'nde makine mühendisliğini kazandım, oysa ki çok daha iyisini kazanabilecekken. Ama kendimi PC'ye vermenin büyük bir artısı oldu, PHP öğrenmeye başlamıştım!


Malatya'da da ortam ve derslerin pek sarmaması üzerine, kendimi hepten PHP'ye adayarak ilerlemiş bulunmaktayım. İlk göz ağrım, ilk paramı kazandıran web sitemle ilgileniyordum o zamanlar, şimdi satmış olsam bile

İlk dönemin sonunda okulu bırakıp Kütahya'ya geri dönmem üzerine,
1,5 yıl kendimi geliştirerek, millete ücretli script yazmaya başlayarak ve hayatımın aşkını bulup pespembe bir dünyaya dalarak geçirdikten sonra, oturduğum şehirde yani Kütahya'da maden mühendisliği kaznamış bulunmaktayım. Ehh, öss sistemi değişince ve lise 3'den itibaren derslerin yüzüne hiç bakmayınca bu kadarına da şükür

Şimdi ise okula harç ödeyip sivilliğimi satın alırken, bir yandan da kurduğum hosting şirketimi daha iyi yerlere getirmeye çalışıyorum. Tam 4 seneyi geçti şirket kurulalı ve şimdiden geldiği nokta inanılmaz..

Bu blog'u kullanmayı, daha doğrusu herhangi bir blog'u kullanmayı(yani sadece bunu değil) bırakalı uzun zaman oldu. O yüzden burası artık çok güncellenmeyecek. Eh, yine de güzel seneler geçti bu blogda. Yani ilk yazılarıma bakınca kendimi tanıyamıyorsam, baya yol almışım demektir sanırım.
galeri.son6
Model konserinden bir kare @ Bostancı  Nişan fotolarından bir kare @ Esma Sultan Yalısı. Herşey mükemmeldi.  1907Ünifeb Organizasyonu: Kızılay'a toplu kan bağışı ;D  Bu şaraptan içmek isteyen var mı?  Gelişen teknoloji sayesinde artık herşey için bir ilaç var :D  Sadettin Teksoy'un ne iş yaptığıyla ilgili herkesin bir şüphesi var ;D 
copyright
Ajax'ın bokunun çıktığı arsız site

powered by Hasta Blog v2