powered by HastaBlog
   
 
blogger.kategori
Bunalımsal (4)
Duyurusal (11)
Dökümanlarım (3)
Hede Hödö (27)
Komik Mevzular (11)
Müziksel (27)
Netsel Olaylar (21)
Ot Mok (25)
Sevgisel (15)
Sinirsel (10)
Siyasi (3)

blogger.top10
Herşey Sende Saklı.. (6038)
aşık oldummm (5541)
kadınlar cadıdır! (4998)
fenerbahçem benim.. (4802)
çirkinördek v2 (4628)
adi insanlar (4556)
yanıodu walla.. (4533)
galeri (4500)
aşk!? (4349)
kodsal dünya (4092)

linkler
hastablog
hosting
magazin
t-infection


yönetim paneli
aşk!? | Kategori: Sevgisel
Yazılma: 05.06.2006 | Okunma: 4350 | Yorumlanma: 1
kankamın kendi sitesinde yazdığı bi yazı beni baya düşündürdü.. yani aşk ve sevgi nedirki nasıl olur nasıl ortaya çıkar?

Biraz bu konu üstünde düşündüm, ama sonuca varmak çok zor.. Durup dururken bi anda birine karşı bişeyler hissetmek, çok garip bişi, insanın elinde olan bişey zaten değil çünkü insanlar kendi hislerini yönetemezler..

Kankamın dediği gibi aşk ve sevgi farklı kavramlar.. ama tamamen farklı olduklarını söyleyemem çünkü, insan sevmediği birine aşık olamaz.  Aşk, sevginin abartılı ve tanımlanamaz olan bir çeşididir. Sevgi olmayan yerde aşk olması düşünülemez çünkü kim "sevmediği" birine aşık olabilir ki? En azından hoşlanmadığı birine?

Bence insanlar kavramlarda farklılık yaşıyor. Belki de aşkın hiçbir zaman tam bir tanım üzerine oturtulamaması, herkesin kendi hissettiklerine "aşk" ismini vermesindendir kimbilir.. Bence bütün sorunların kaynağı burada..

Benim yaşadığım aşk tanımı, daha doğrusu kısa bir süre önce başlayan ve hala devam eden duygularım, arkadaşımın tanımladıklarıyla neredeyse aynı. %100 bir delilik durumu. Aklından o kişiyi çıkaramama ve hep onu düşünme, onunla yatıp onunla kalkma, onunla yaşama durumu. Ama malesef bu insana acı veren bişey, çünkü beyin kafasında yaşadıklarının gerçektede olmasını isteyen karmaşık bir organdır. Yani aşık olan kişi "ben aşığım" diyip ortada gezinemez, aşık olduğu kişiyi, her nefesinde yanında ister. Ama kankamın tanımında bir hata var. Aşk gittikten sonra ortada sevgi kalıyorsa bu iyi bir paylaşımdır mutluluktur bu doğru. Ama eğer gerçekten aşk yaşanmışsa ortada sevgi mutlaka kalır. Aşkın sürekli olmadığı ve bir süre sonra geçtiği bilimsel olarak kanıtlanmış bişey, önemli olan nokta burası zaten. Aşk bittiğinde hala beraberlik varsa ve anlaşmazlıklar, sorunlar yoksa bu gerçekten çok güzel bir beraberlik olur. Aşk bittiğinde bunlar ortadan kalkıyorsa, anlaşmazlıklar varsa yani beraberlik ilerleyemeyecek durumdaysa, bu sevgi çeşit değiştirir ve arkadaşlığa dönüşür. Gerçekten aşık olan birinin hissettikleri bunlardır.

Eğer aşk bittikten sonra beraberlik de bitiyorsa ve "sevgi kalmadı" diye birşey söyleniyorsa gerçek bir aşk değildir o. Çünkü ne olursa olsun sevgi hep kalıcıdır..

Kankamın yazdığı yazının linki: http://www.portakalkabugu.net/blog.php?id=1Bu Kategorideki Yazılar:

< nihayet!! || Herşey Sende Saklı.. >
yorumlar
Yazan: Lily | Tarih: 05.06.2006
ya kanki bugün ve dün yaşadıklarımızı hayatım boyunca hiç unutamayacam, paha biçilemezler.Sevgi, sevgi,sevgi.. öyle bir şeyki hayattaki tüm şeyleri unutup o anda sevdiğe öyle bir sarılmak istersinkiiii, -ki bu duyguyu tam olarak ifade edebilenin anlını karışlarım- hiç ama hiç bırakmamak üzere..
galeri.son6
Model konserinden bir kare @ Bostancı  Nişan fotolarından bir kare @ Esma Sultan Yalısı. Herşey mükemmeldi.  1907Ünifeb Organizasyonu: Kızılay'a toplu kan bağışı ;D  Bu şaraptan içmek isteyen var mı?  Gelişen teknoloji sayesinde artık herşey için bir ilaç var :D  Sadettin Teksoy'un ne iş yaptığıyla ilgili herkesin bir şüphesi var ;D 
copyright
Ajax'ın bokunun çıktığı arsız site

powered by Hasta Blog v2