powered by HastaBlog
   
 
blogger.kategori
Bunalımsal (4)
Duyurusal (11)
Dökümanlarım (3)
Hede Hödö (27)
Komik Mevzular (11)
Müziksel (27)
Netsel Olaylar (21)
Ot Mok (25)
Sevgisel (15)
Sinirsel (10)
Siyasi (3)

blogger.top10
Herşey Sende Saklı.. (6045)
aşık oldummm (5556)
kadınlar cadıdır! (5011)
fenerbahçem benim.. (4812)
çirkinördek v2 (4642)
adi insanlar (4572)
yanıodu walla.. (4542)
galeri (4516)
aşk!? (4363)
kodsal dünya (4106)

linkler
hastablog
hosting
magazin
t-infection


yönetim paneli
ölüm !? | Kategori: Bunalımsal
Yazılma: 18.07.2006 | Okunma: 2289 | Yorumlanma: 2
sıkıntılar, sevgiler, stresler, sevinçler, üzüntüler.. hepsi boş.. eninde sonunda ölmeyecekmiyiz? niye yaşıyoruzki?

her güzel şey bitermiş derler.. ne kadar doğru bir söz! hayatını baştan sona mutlu yaşayan insan da, mutsuz yaşayan insan da dengede yaşayan insan da ölüyor sonunda.. yani güzel yada kötü olan herşey eninde sonunda bitiyor.. yaşamanın bir anlamı yokki..

ölüm sadece bir kaçış diyenler var.. ne kadar da aptalca! neyden, niye, nasıl kaçmak? herkes ölüyor eninde sonunda, ölüm kaçılamaz olan tek şey, çoğu kişinin kaçmak isteyip de kaçamadığı tek şey, mutlak son. sahip olduğumuz amaçsız ve gereksiz yaşama içgüdüsü biryerden sonra işe yaramıyor ve ölüyoruz..

sıkıntılar biriktiğinde, içinden çıkılamaz bir hale geldiğinde, hiç bitmeyecek hale geldiğinde, içimizdeki amaçsız yaşama içgüdüsü yaşamamızı ve sıkıntı çekmemizi sağlar. Ama niye? Sadece sıkıntı çekilecek bir hayat niye yaşansın ki? Ne mantığı var?

Bu duruma doğru sürükleniyorum. Sıkıntı içindeyken insanı ayakta tutan umut da yokolmaya başlayınca, yaşamanın ne kadar gereksiz olduğunu anlıyor insan. Ölümden sonrasını hiçkimse bilmese de, nasıl yaşayacağını biliyor insan. Eğer umutsuz ve sıkıntı içinde bir hayat yaşıyorsa da hayat tamamen anlamını yitiriyor.

Ölüm bir kaçış değil, mutlak sonla yüzleşmektir. Sıkıntıların hiç bitmeyeceğini görünce bu sonla bir an önce yüzleşmek de yapılacak en mantıklı şey..

Az kaldı..Bu Kategorideki Yazılar:

< özledim seni.. || yanlış izlenim :) >
yorumlar
Yazan: poturcuk | Tarih: 27.10.2006
Bi bok olmuyor ölmeye çalışınca...
Yazan: ölmeden önce ölmüş biri | Tarih: 22.07.2006
Sadece şunu söyleyebilirim bu yaşadıkların birer imtihan ve sen başarısız olursan diğer taraf mutlak son ama aynı zamandad sonsuzluk ve burdaki pişmanlıktan daha beter sonsuz bir pişmanlık .Silkinip doğru yolu bulmalısın
galeri.son6
Model konserinden bir kare @ Bostancı  Nişan fotolarından bir kare @ Esma Sultan Yalısı. Herşey mükemmeldi.  1907Ünifeb Organizasyonu: Kızılay'a toplu kan bağışı ;D  Bu şaraptan içmek isteyen var mı?  Gelişen teknoloji sayesinde artık herşey için bir ilaç var :D  Sadettin Teksoy'un ne iş yaptığıyla ilgili herkesin bir şüphesi var ;D 
copyright
Ajax'ın bokunun çıktığı arsız site

powered by Hasta Blog v2